0

Sır gibi sakladığı çocuğu

Sır gibi sakladığı çocuğu

Müjdat Gezen’in bir kızı olduğunu çoğu insan bilmiyor. İşte çoğu kişinin bilmediği o çocuğu..29 Ekim 1943 doğumlu olan Müjdat Gezen, Trt eski müzisyenlerinden olan Macide Hanım ve Necdet Gezen’in oğludur.

Sır gibi sakladığı çocuğu

Sorunlu bir okul hayatı olan Gezen’in yeteneği ilk defa ilkokuldayken öğretmeni tarafından anlaşılmıştır. Öğretmeni 195 yılında küçük Çiftçiler piyesi ile onu zorla sahneye çıkardı.

Sır gibi sakladığı çocuğu

1991 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kurdu. Birçok tiyatro oyunu ve sinema filmi projesinde yer aldı, dizilerde oynadı. Darbukatör Baryam rolü ile çok sevildi.

Sır gibi sakladığı çocuğu

Cumhuriyet gazetesinde mizah yazıları yazdı. İlk evliliğini Gün Irk ile yaptı. Bu evlilikten elif adında bir kızı vardır. İkinci evliliğiniz 1988 yılında Leyla Turgut ile yaptı. Hala evlidir.

Sır gibi sakladığı çocuğu

Sayısız tecrübesi olan sanatçının açtığı MSM’de her yıl briçok sanatçı adayı eğitim almaya başlamaktadır. Bu yönü ile sanatçının eğitmen tarafı da vardır. ayrıca kendisinin şiir kitabı da mevcuttur.

İkinci evliliğiniz 1988 yılında Leyla Turgut ile yaptı. Hala evlidir. Sayısız tecrübesi olan sanatçının açtığı MSM’de her yıl briçok sanatçı adayı eğitim almaya başlamaktadır. Bu yönü ile sanatçının eğitmen tarafı da vardır. ayrıca kendisinin şiir kitabı da mevcuttur.

Sır gibi sakladığı çocuğu

Kızınız gönüllü olmadı mı başa geçmeye? Kızım yurtdışında yaşıyor. Ona “Gel okulun başına geç” diye çok söyledim. Ama Hollanda’da kendi evi, yönettiği korosu var, her şeyi var çok şükür.

Yönetimin başında Leyla var şimdi. Onun lisansı tiyatro, sahne tasarımı ve dekor kostüm. Yüksek lisansı da eğitim yönetimi ve denetimi. Okulun da yasal müdürü. Elif burada olsaydı beraber yönetirlerdi. Ama Elif MSM Gazetesi’ne yazılar yolluyor. O da öyle katkıda bulunuyor. Müjdat Gezen’in bir de torunu bulunuyor…..

  Gündem-Haber   -   Güncel
0 0
0 yorum  - paylaş
loading...

Aramıza katıl ve gündemi yorumla.