0

Kızılderililere göre senin burcun ne?

Bilgelikleri doğaya ve yaşama olan bağlılıkları ve kendi topraklarında mağdur edilişleri vesaire hep sempati duymuşuzdur.

Kızılderili astrolojisi yalnızca gezegensel etkilerden değil dönemsel doğa olayları, madenler ve yılın dönemlerine göre insanları 12 burç grubuna ayırırlar. Bu 12 burcun isimlerini, alışık olduğumuz batı astrolojisi gibi yıldız takımlarından değil de yabani hayvanlardan alırlar.

Kızılderililere göre senin burcun ne?

1. Şahin (21 Mart - 19 Nisan)
Bu totemin insanları bağımsızlıklarına düşkündürler. Başkalarının özgürlüklerine de saygılı olduklarından önyargıdan en uzak insanlardır. Hedefleri vardır ve başarı için çok çalışırlar.

2. Kunduz (20 Nisan 20 Mayıs)
Kunduz insanları yaratıcılıkla özdeşleştirilirler. Totem hayvanları gibi inşa edici, yapıcı ve çalışkandırlar. İkili ilişkilerinde de her zaman yapıcı olan taraftırlar. Kırıklıkları tamir etmekte de ideal insanlardır.

Kızılderililere göre senin burcun ne?

3. Geyik (21 Mayıs - 20 Haziran)
Totem hayvanlarının özelliğini taşıyan geyik insanları tanımadıkları ortamda sakin görünürlerken, kendi ortamlarını bulduklarında coşkun olurlar. Doğaya ve hayvanlara düşkündürler. Sevgi dolu ve şefkatlidirler.

4. Ağaçkakan (21 Haziran - 21 Temmuz)
Bu totem insanları tıpkı ağaçkakanlar gibi gagalarıyla kazıyarak ulaşırlar hedeflerine. Enerji doludurlar, çalışmaktan yılmazlar, çevresindekilerini de motive ederler. Onlara ayak uydurmak her zaman mümkün olmayabilir.

Kızılderililere göre senin burcun ne?

5. Somon (22 Temmuz - 22 Ağustos)
Bu totem insanları toplumun genelinden farklı düşünmeyi ve hareket etmeyi severler. Devrimcidirler, gelenek ve alışkanlıklara muhaliftirler. Bu da onları farklı ve özel insanlar olarak öne çıkarıyor.

6. Ayı (23 Ağustos - 22 Eylül)
Bu totem insanları sahiplenici kişilikleriyle bilinirler. Genellikle sakin, sadık ve yumuşak huyludurlar. Sınırları çiğnendiğinde ise tam tersine son derece saldırgan olabilirler.

Kızılderililere göre senin burcun ne?

7. Kuzgun (23 Eylül - 22 Ekim)
Kuzgun insanları hayata kendilerinden farklı bakan insanlara karşı oldukça mesafelidirler. Bilgedirler, gizemlidirler. Kendisine tehlike olarak gördükleri insanlara karşı ise her türlü karanlık fikri benimseyebilirler.

8. Yılan (23 Ekim - 21 Kasım)
Yılanlar empati yetisi oldukça gelişmiş insanlardır. Bu sayede başkalarını anlayabilir, sorunları diyalog ile çözebilirler. kandırılmaları zordur. Kuyruğunu kesmeye kalkmadıkça da zehrini püskürtmezler.

Kızılderililere göre senin burcun ne?

9. Baykuş (22 Kasım - 21 Aralık)
Baykuş totemine mensup insanların gözleri karanlıkta dahi açıktır o yüzden kimsenin görmediği detaylara hakim olabilirler. Her zaman uyanıktırlar, olayları her açıdan değerlendirebilirler. Kavrama kabiliyetleri de yüksektir.

10. Yaban Kazı (22 Aralık - 19 Ocak)
Sadakat ve sabır bu totem insanlarının en belirgin özellikleridir. Sevdiklerinin desteklerini gördükleri sürece hiçbir sorundan korkmazlar. Yalnız kalmak en büyük korkularıdır. Çalışkan olmalarına karşın çabuk sıkılmaları bir handikaptır.

  benseno   -   Eğitim
0 0
0 yorum  - paylaş

Aramıza katıl ve gündemi yorumla.