0

İttifakta Patlak ! Fetö'yü Sokan Kim ?

İttifakta Patlak ! Fetö'yü Sokan Kim ?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a, “Türkiye’yi sıkıntıya koyacak davranışlarda artık Bülent Arınç Bey bir kenara oturmalı; ya Bursa’ya ya Manisa’ya yerleşmeli. Siyaseti tıkıyor. Şimdi herkes günü saati geldiği zaman sorar: Kozmik Oda’ya Fetö’yü sokan kimdir? Terörle mücadelede önemli katkılar sağlandığı bir süreçte AKP’yi baltalıyor. Onun için kendisine olan saygımı yitirdim” tepkisini gösterdi.

İttifakta Patlak ! Fetö'yü Sokan Kim ?

MHP lideri Bahçeli, dün, akşam yemeğinde MHP muhabirleriyle bir araya geldi. Bahçeli, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularına şu yanıtları verdi:

İttifakta Patlak ! Fetö'yü Sokan Kim ?

‘NEFSİYLE HAREKET EDİYOR, ARTIK BİR KENARA OTURMALI’

“Eğer, çok farklı özel bilgilere sahip veya özel bilgiler çerçevesindeki kurum ve kişilerle ilişkili değilse nefsiyle hareket eden bir siyasal yapı gözüküyor karşımızda. Türkiye’yi sıkıntıya koyacak davranışlarda artık Bülent Arınç Bey bir kenara oturmalı... Ya Bursa’ya ya Manisa’ya yerleşmeli.”

‘KOZMİK ODA'YA FETÖ'YÜ SOKANLAR KİMDİR?’

“Şunu da söylüyorum: Yüksek İstişare Kurulu üyesi ise Yüksek İstişare kavramına uygun hareket etmeli. Yoksa konuşmaları şu an için tartışılacak bir konuşma metni değil. Hukukçu hukuku reddediyor, siyasetçi olarak da kapsam dışı davranışlarla siyaseti tıkıyor. Şimdi herkes günü saati geldiği zaman sorar: Kozmik Oda’ya FETÖ’yü sokan kimdir? Hangi gerekçelerle, hangi rollerle kim neyi üstlendi, oraya soktu. Ondan sonra Türkiye ne hale geldi? Genelkurmay’ın Kozmik Odası’na girildiği dönemde, üzerinde bunun tartışması yapılan bir kişinin bu davranışlarını tasvip etmiyorum, doğru bulmuyorum.”

İttifakta Patlak ! Fetö'yü Sokan Kim ?

‘SAYGIMI YİTİRDİM’

“Kendisine zarar vermenin ötesinde terörle mücadelede önemli katkılar sağlandığı bir süreçte AKP’yi baltalıyor. Bunu doğru bulmuyorum. Yani Pençe 1, Pençe 2, Pençe 3, Kıran 1, Kıran 2’nin olduğu bir dönemde kala kala İstanbul İl Başkanı olan bir Hanımefendi’nin 9 yıllık cezası konusunda siyaset üretip, öbürüne sessiz kalmasını anlamak mümkün değil. Onun için kendisine olan saygımı yitirdiğimi ifade ediyorum.”

Kaynak: Cumhuriyet

  Gündem-Haber   -   Güncel
0 0
0 yorum  - paylaş

Aramıza katıl ve gündemi yorumla.