0

"Her karışını geri alacağız" Dedi

"Her karışını geri alacağız" Dedi

Türkiyenin sınır ötesi harekatındaki başarıları birçok ülkeyi de peşinen rahatsız etmektedir. Özellikle Fırat kalkanı, Pençe 1 ile ikinci operasyonlarındaki haklı tutumu gözler önüne serilmektedir. Yıllardır devam eden Irak ve Suriye savaşlarının bölgemizde oluşturduğu olumsuz sartlar ekonomik, politik ve askeri yönde Türkiye’yi etkisi altına almaktadır. Suriye’de ÖSO ile ortak gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda birçok bölge güvenli hale geldi.

"Her karışını geri alacağız" Dedi

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad, “Türkiye’nin desteğini alan ÖSO askerlerinin Suriye topraklarının bir kısmını ellerinde tutması bizim için kabul edilemez.

Türkiye’nin Suriye ordusunun her karış toprağı geri alacağını bilsin.” dedi. Lübnan’da yayın yapan El Mayadin televizyonuna konuşan Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad, Türkiye’nin Suriye’deki varlığına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İdlib’in ÖSO askerlerinin kontrolünde kalmaya devam etmesine izin vermeyeceklerini söyleyen Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad, “Türkiye’nin desteğini alan ÖSO askerlerinin Suriye topraklarının bir kısmını ellerinde tutması bizim için kabul edilemez” dedi.

"Her karışını geri alacağız" Dedi

“HEPSİNİ GERİ ALACAĞIZ”

‘Hükümet güçlerinin Suriye topraklarının her santimetresini yeniden kontrolü altına alacağını’ söyleyen Mikdad, “Türkiye, Suriye hükümetinin ve ordusunun her karış toprağı savaşarak geri alma konusunda tamamen kararlı olduğunu bilsin”

  OseByrm   -   Güncel
0 0
0 yorum  - paylaş

Aramıza katıl ve gündemi yorumla.