0

Ersoy’dan 9 günlük tatil açıklaması

Ersoy’dan 9 günlük tatil açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bodrum ilçesinde katıldığı 17. Uluslararası Bodrum Bale Festivali’nin açılışında gazetecilere yaptığı açıklamalarda bulundu. Bodrum Kalesi’nin tadilatıyla ilgili bu yıla yetiştirme sözünü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Kurban Bayramı ile ilgili beklenilen 9 günlük tatil planı için de görüşlerini dile getiren Bakan şöyle konuştu. Vatandaşın haklı bir beklenti içinde olduğunu makul karşılağını belirtti.

Ersoy’dan 9 günlük tatil açıklaması

Ersoy, Kurban Bayramı’nın tam yüksek sezonun ortasına denk geldiğini söyledi. Bayram tatiline ilişkin, “9 gün olması, 5 gün olması bir şey ifade etmiyor, değişmiyor.” diyen Ersoy, şu değerlendirmelerde bulundu:

Ersoy’dan 9 günlük tatil açıklaması

“Zaten yerlerin çoğu da dolu. Ben öğrendim otelci arkadaşlardan. Öyle bir ihtiyaç olduğunu da sanmıyorum. Kabinenin vereceği bir karar, benim şahsen Bakanlık olarak karar verebileceğim bir konu değil ama ihtiyaç da kaldığını sanmıyorum. Zaten Bodrum’da otellerin hepsi dolu. Bu bayramda doluluklarda bir sıkıntı yaşanmayacak.” Turizm sezonunun oldukça iyi gittiğine dikkati çeken Ersoy, turist sayısında çok ciddi artış olduğunu söyledi.

“Bu sene inşallah ortalamada yüzde 13 ile 15 arası turist sayısında bir artış karşılayacağız. Rakamlar öyle gösteriyor.” ifadelerini kullanan Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, şunları dile getirdi: “50 milyon hedefini aştık, aşacağız gibi gözüküyor. 51 hatta 52 milyon turist sayısını yakalayacağız gibi gözüküyor. Bizim bundan sonraki 2023’e koyduğumuz iddialı hedefimiz var, biliyorsunuz 75 milyon turist hedefimiz var. Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansıyla bu hedeflerle ilgili, çok ciddi çalışmalarımız olacak.

Kasım ayı itibarıyla da bu çalışmalara yoğun şekilde başlayacağız. Türkiye’nin global tanıtımıyla ilgili. Hem turist pazarlarında çeşitlemeyi ön plana çıkartacağız hem nitelikli turiste daha yoğunlaşarak, bir tanıtım yaparak mevcut potansiyelimizi de koruyacağız. İnşallah Türkiye, 2023 hedeflerine emin adımlarla gidiyor, başaracağız.”

  OseByrm   -   Güncel
0 0
0 yorum  - paylaş

Aramıza katıl ve gündemi yorumla.