0

Erdoğan imzaladı ve yüzde 200 arttı

Erdoğan imzaladı ve yüzde 200 arttı

Kısa adı MOBİSAD olan Mobil İletişim Araçları Ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Arabul, yurt dışından yolcuların pasaportlarına işletilerek Türkiye’ye getirilen cep telefonlarına uygulanan maktu harç oranının Resmi Gazetede yayımlanarak yeniden düzenlendiğini söyledi.

Erdoğan imzaladı ve yüzde 200 arttı

Arabul, “Yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cep telefonu maktu harç tutarı, 500 liradan bin 500 liraya yükseldi. Uygulama geçtiğimiz gün yürürlüğe girdi” dedi.

Erdoğan imzaladı ve yüzde 200 arttı

Arabul, “Ticari amaçlı olmaksızın, yolcuların kendi kullanımları amacıyla yurt dışından getirdikleri telefonların kullanım izni için ödenmesi gereken ücretin artması ile artık yurt dışından bireysel getirilen telefonların fiyatı da oldukça artmış oldu.

Erdoğan imzaladı ve yüzde 200 arttı

Diğer yandan yurt dışından kayıt dışı telefon getirerek teknik işlemlerle kayıt altına alma yöntemleri son dönemde sektörün başına bela olmuş durumdaydı. İMEİ numarası değiştirerek yapılan yasa dışı kayıt yöntemlerine karşı vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Bu yöntem hem yasa dışı hem de kalıcı bir çözüm değildir. Vatandaşlarımızın cep telefonlarını mutlaka yetkili satış bayilerinden almaları cihazlarını daha güvenli kullanmaları için son derece önemlidir” şeklinde ifadeler kullandı.

  OseByrm   -   Güncel
0 0
0 yorum  - paylaş

Aramıza katıl ve gündemi yorumla.