0

Emekliyi sevindirecek haber

Emekliyi sevindirecek haber

SGK, emeklilere 6062 TL faizsiz ödeme müjdesini vermişti. SGK, emekli maaşı almasını isteyen yeni emekliler için 6062 TL nakit avans ödemesi yapıyor.

Emekliyi sevindirecek haber

Bu ödemeler faizsiz ve ücretsiz olarak yapılmakla birlikte sistemin bütün emeklileri kapsama alanına alması için çalışmaların sürdürüldüğü belirtiliyor. Emekli olmaya hak kazanan bireyler emekli maaşının bağlanması için SGK’ya başvuruda bulunduğu zaman maaşın bağlanası esnasında 6062 TL’ye kadar faizsiz avans alırlar.

Emekliyi sevindirecek haber

Emeklinin nasıl başvururken izlemesi gereken yolu açıkladılar.

BAŞVURULAR NASIL OLACAK

loading...
loading...
Emekliyi sevindirecek haber

SGK’dan emekli olmayı bekleyen kişilere emekli maaşı 90 gün içerisinde bağlanmaz ise SGK’ya yazılı beyanat vererek avans haklarını kullanabilmektedir.

Emekliyi sevindirecek haber

SGK, bu bireylere net asgari ücret tutarının üç katına kadar ödeme yapmaktadır. Bu bağlamda emekli aylığı bağlandıktan sonra da 4 taksit halinde kişinin maaşından bu tutar tahsil edilmektedir. Bütün emeklilere bu olanak tanınabilir Bu bağlamda emekli adayları en fazla asgari ücretin 3 katı kadar nakit avans çekme olanağı tanınmaktadır. Bu bağlamda kurumdan çekilecek avansta kişiye bağlanacak gelir tutarı ve aylıkların birikmiş tutarından daha fazla olan bölüm sonrasında gelirin dörtte biri kesilerek tahsil edilir.

Emekliyi sevindirecek haber

Maaşın üç katına kadar faizsiz avans olanağı Bütün emekli bireyler faizsiz ve ücretsiz nakit avans olanağı için kurumdan alınacak kararı da beklemektedir. Bu bağlamda yeni sistemin hayata geçmesi halinde bütün emekliler nakit problemi çektiği zaman SGK’ya yazılı başvuruda bulunarak avans talep edebilir. Ancak avans tutarıysa henüz netlik kazanmadı.

  Gündem-Haber   -   Güncel
0 0
0 yorum  - paylaş
loading...

Aramıza katıl ve gündemi yorumla.