0

Egemen Bağış geri dönecek

Egemen Bağış geri dönecek

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, sosyal medya hesabından çok konuşulacak bir iddia paylaştı.

Egemen Bağış geri dönecek

Çıray, AK Parti’de önemli görevler üstlenmiş olan Egemen Bağış ile iligli başkent kulislerini hareketlendiren bir iddia öne sürdü.

Egemen Bağış geri dönecek

2002’de İstanbul Milletvekili seçilen Egemen Bağış, AB ile tam üyelik görüşmelerini yürütmek üzere Devlet Bakanı ve Başmüzakereci olarak görevini yürütüyordu.

Egemen Bağış geri dönecek

Aytun Çıray Bağış’a yeni verilecek görevi açıkladı. Büyükelçi atanması için Türkiye’nin Çek Cumhuriyeti ile temasa geçtiğini öne sürdü.

Egemen Bağış geri dönecek

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Bağış için söz konusu ülke ile temasa geçildiğini ve agreman (atama için uygunluk araştırması) istendiğini belirtti.

Egemen Bağış geri dönecek

EGEMEN BAĞIŞ KİMDİR

Aslen Siirt’lidir. Annesinin adı Güler’dir.Babası Abdullah Bağış, 1974–1979 yılları arasında Siirt Belediye Başkanlığı yapmıştır.Devlet Bakanı ve Başmüzakereci. 2002’de İstanbul Milletvekili seçilen Egemen Bağış, AB ile tam üyelik görüşmelerini yürütmek üzere Devlet Bakanı ve Başmüzakereci olarak görevini yürütmüştür. Daha önce AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yapan Bağış, Genel Başkan Yardımcısı olarak AK Parti’nin en yüksek yürütme organı olan Merkez Yürütme Kurulu üyeliğinde bulunmuştur.

  OseByrm   -   Güncel
0 0
1 yorum  - paylaş
0

Takaracı umut mu olmuş.

0 0
paylaş

Aramıza katıl ve gündemi yorumla.