0

"Daha önce de Söyledim Yine uyarıyoum" dedi

"Daha önce de Söyledim Yine uyarıyoum" dedi

Ünlü Deprem Profosörü Uyardı! Daha öncede Söyledim Yine uyarıyoum dedi!Denizli'de meydana gelen 6 büyüklüğündeki depremin ardından İTÜ Maden Fakültesi, Jeofizik Mühendisliği Bölümü Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan'dan uyarı geldi.

"Daha önce de Söyledim Yine uyarıyoum" dedi

Prof. Ercan, bu depremin ardından daha büyük bir depremin, aynı kırığın 7-10 km ilerisinde gerçekleşeceğini söyledi. Bölgenin çok gerildiğinin belli olduğunu bildiren Ercan, Beklediğim deprem bu depremden sonra olacak ama zaman veremem dedi.

"Daha önce de Söyledim Yine uyarıyoum" dedi

Ercan, depremin meydana geleceği bölgenin Sisam- Seferihisar arası olduğunu söylerken büyüklüğünü de 6- 6,2 arası olarak açıkladı. Prof. Ercan'a göre, en büyük hasar Sisam ve Seferihisar'da yaşanacak ama etkinin en fazla görüleceği yer Sisam olacak zira sarsıntı Sisam'a daha yakın gerçekleşecek. Ancak Ahmet Ercan, Seferihisar'da da hasar oluşacağı için bu bölgede yaşayanların hazırlıklı olmasını istedi. BAYRAMI SARSINTILI GEÇİRECEKLER Depremin artçılarının süreceğini ifade eden Prof. Dr. Ahmet Ercan, Artçı sarsıntıların büyüklükleri 5,5'e kadar varabilir. Vatandaşlar bayramı biraz sarsıntılı geçirecek dedi.

  OseByrm   -   Güncel
0 0
0 yorum  - paylaş

Aramıza katıl ve gündemi yorumla.