0

Canlı Yayında Skandal İfadeler

Canlı Yayında Skandal İfadeler

Daha önce ki programında dikkat çeken sözlere, farklı çıkışlara imza atan Yazar Nagehan Alçı, söyledikleriyle yine dikkatleri çekti. Habertürk kanalında yayınlanan Para gündem adlı programda perşembe günü yayınlanan bölümde Gazeteci Gürkan Hacır ile Habertürk yazarı Nagehan Alçı, gündeme ilişkin konuları değerlendirirken Suriye ile ilgili de görüşlerini aktardı.

Canlı Yayında Skandal İfadeler

ALÇIDAN SKANDAL İFADELER

Programda Alçı, Suriye’de ki gündemi değerlendirirken PYD ile ilgili farklı görüşler yaptı.

Geçmiş zamanlarda farklı PKK açılımı görüşleri sunan destek olan, “güneydoğuda ki gazilerimiz adına, asker eşleri, maarif takvime açılsın fotoğraf çekilsin” gibi sözler kullanan Nagehan Alçı bu defa da YPG açılımı siyasi kanadı güçlenmelidir tarzında isteklerde bulundu.

Canlı Yayında Skandal İfadeler

Nagehan Alçı canlı yayında bu sözleri kullandı:

‘YPG dediğimiz yapı uzayda salınan, hiçbir temeli olmayan bir terör örgütü olarak tanımlanamaz. YPG silahlı kanat açık bir şekilde terör örgütüdür. Ama aynı zamanda Suriye’nin içinde bir gerçekliğe tekabül ediyor. Barış Pınarı Harekatı’nda elde edilen başarının neticesi olarak önemli olan belki orta vadede YPG’nin siyasi kanadının daha güçlü olmasını sağlamak. Yani YPG Suriye’nin içinde var ve olmaya devam edecek.’

Canlı Yayında Skandal İfadeler

Bu sözlerini kullandıktan sonra Ebru Baki sordu, dedi ki: “Siyasi kanadı kim?” diye sorunca “İşte PYD, PKK’dır yani” diyerek yanıtladı.

  Gündem-Haber   -   Güncel
0 0
0 yorum  - paylaş
loading...

Aramıza katıl ve gündemi yorumla.