0

Bunu Yapana Aylık 924 TL Ödenecek

Bunu Yapana Aylık 924 TL Ödenecek

Devlet tarafından vatandaşlara belli şartlar tuttuğunda 1000 Lira verildiğini biliyormuydunuz.

Bunu Yapana Aylık 924 TL Ödenecek

Devlet tarafından verilen bu 1000 TL aylık parayı almanın şartlarını sizler için derledik. İŞTE HABERİN DETAYLARI…

Bunu Yapana Aylık 924 TL Ödenecek

Devlet, Yaşlı ya da engelli bakıma muhtaç yakınına bakanlara 1000 tl bakım aylığı ödüyor.Engelli ya da yaşlı olduklarından dolayı bakıma muhtaç durumda olan vatandaşlara bakan aynı çatı içerisindeki kişilere evde bakım desteği sağlanıyor.

Bunu Yapana Aylık 924 TL Ödenecek

Engelli ya da yaşlı yakınına bakan kişilere evde bakım aylığı ödeniyor, bu ödeme 2017 yılı itibariyle aylık 924 TL civarındaydı, 2017 yılında asgari ücrete yapılan zamla birlikte evde bakım aylığı aylık 1000 TL civarına yükseldi.

Bunu Yapana Aylık 924 TL Ödenecek

Evde bakım aylığı alan kişi sayısı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 500 bin civarında olarak açıklanmıştı, uygulama çerçevesinde bugüne kadar 4 milyar Türk Lirasına yakın ödeme gerçekleştirildi.
Fakat çoğu vatandaş bu uygulamadan habersiz… Evde bakım aylığı almak isteyen vatandaşların, bakılacak kişinin hastaneden sağlık raporunun olması gerekiyor. Maaş alabilmek için %50 ve üzerinde engelli raporu şart.
Bu raporun da ‘Ağır Engelli’ bölümünde evet kısmının işaretli olması gerekiyor. Evde bakım aylığı alınabilmesi için aynı çatı altında yaşayn kişilerin toplam gelirinin kişi başına düşen miktarı 606.95 TL’den az olması şartı bulunuyor. Başvurular ve konu hakkında detaylı bilgilendirme Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı şubelerinden elde edilebiliyor. Evde bakım aylıkları kişinin engel durumuna göre değişiklik gösterebiliyor.

  Gündem-Haber   -   Güncel
0 0
0 yorum  - paylaş
loading...

Aramıza katıl ve gündemi yorumla.