0

"Bu bayrak altında şarkı söylemem"

"Bu bayrak altında şarkı söylemem"

Şarkıcı Koray Avcı’nın Federe Kürdistan Bölgesi’nin ikinci büyük kenti olan Süleymaniye’de Hewari Şar Parkı’nda verdiği konserde, sahnenin üstünde bulunan Kürdistan bayrağının indirilmesini istediği ve indirilmediği takdirde konser vermeyeceğini söylediği iddia edildi.

"Bu bayrak altında şarkı söylemem"

Basnews’in haberine göre, Süleymaniye kaymakamı Awat Muhammed Kürdistan bayrağının indirilme iddialarının doğru olmadığını ileri sürdü. Hewari Şar Parkı’nın müdürü Rêbîn Şeyh Cemil ise konuya ilişkin bir açıklama yapmayacağını söyledi. Süleymaniye Kültür Genel Müdürü Babekir Dıreyi de Kürdistan bayrağının indirilmesi haberinin doğru olması durumunda, konseri düzenleyen şirket hakkında soruşturma başlatacaklarını açıkladı.

"Bu bayrak altında şarkı söylemem"

Koray Avcı’nın bu isteği üzerine konserin verildiği sahnenin üstünde asılı bulunan Kürdistan bayrağının indirildiği belirtildi. Koray Avcı’nın bu tavrı Federe Kürdistan Bölgesi’nde sosyal medyada gündem oldu. Birçok kişi bayrağının indirilmesini kınadı. Koray Avcı’dan açıklamaKoray Avcı “Bayrak indirme” haberleri üzerine bir açıklama yaptı.Avcı sosyal medyadan yaptığı açıklamada çıkan haberleri yalanlayarak; “Çıkan haberler asılsızdır” dedi

  OseByrm   -   Güncel
0 0
0 yorum  - paylaş

Aramıza katıl ve gündemi yorumla.