0

AKP'de Fırtına: 'Birbirlerine Düştüler'

AKP'de Fırtına: 'Birbirlerine Düştüler'

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, AKP içinde son dönemde oldukça büyük fırtınaların koptuğunu belirterek, AKP’nin 2020 yılının Kasım ayında erken seçime gidebileceğini belirtti.MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, AKP’nin il ve ilçe teşkilatlarında adeta fırtına koptuğunu söyledi.

AKP'de Fırtına: 'Birbirlerine Düştüler'

KONGRELER ERKEN YAPILACAK’

Partide il ve ilçe kongrelerinin erkene çekilmesinin bir erken seçim hamlesi olarak yorumlandığını belirten Kulat, yeni partilere yönelik kopuşların teşkilatlarda büyük tartışmaya neden olduğunu söyledi. Bizim TV adlı Youtube kanalında Leyla Özan Arslan’ın sorularını yanıtlayan Mehmet Ali Kulat’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

AKP'de Fırtına: 'Birbirlerine Düştüler'

İŞLER KÖTÜ GİDİYOR’

“AKP’de seçimler son yıllarda atama töreni şeklinde yapılıyordu. Genel Merkez’den bir kişi atanıyordu ve seçim yapılmıyordu. Genel Merkez kimi görevlendirdiyse o kişi seçiliyordu, karşısına başka kimse aday olmuyordu. Ancak son yıllarda iktidar için işler kötü gitmeye başlayınca ve iktidarın içinden yeni partilerin çıkma hazırlıkları gündeme gelince il ilçe ve belde teşkilatları daha fazla anlam kazanmaya başladı.”

AKP'de Fırtına: 'Birbirlerine Düştüler'

BİRBİRLERİNİ SUÇLUYORLAR’
“AKP tüzüğünde 3 yılda bir yapılan kongre çalışmaları 2 yıla çekildi. Bu durum erken seçim düşüncesi şeklinde konuşulmaya başlandı. Şu anda teşkilatlarda resmen bir fırtına yaşanıyor. Özellikle bazı il ve ilçe yöneticilerinin Davutoğlu’nun partisine geçmiş olması, bazı isimlerin birbirini suçlamaya başlaması yoğun bir şekilde yaşanıyor. Şu anda kongre süreci aktif şekilde başlamadı ama bunlar yaşanıyor.”

AKP'de Fırtına: 'Birbirlerine Düştüler'

2020’NİN KASIM AYINDA ERKEN SEÇİM OLABİLİR”

“Şu anda Türkiye’de Meclis’te bulunan tüm siyasi partiler erken seçim olacakmış gibi hazırlıklarını yapıyorlar. Buradaki en önemli durum AKP ve MHP’nin tutumu çünkü sayısal çoğunluk onlardan yana. Yeni hükümet sisteminde önemli olan Cumhurbaşkanlığını kazanmak olduğu için Cumhurbaşkanı adayı olmayı düşünen kişilerin ortaya çıkmasıyla birlikte süreç daha da hızlanabilir. Eken seçim ihtimalini 2020 Kasım ayı için düşünüyorum. Ama burada konjonktürel durum ve ekonomik veriler burada şimdiden bir şey söylememizi engelliyor.”

Kaynak: Yeniçağ

  Gündem-Haber   -   Güncel
0 0
0 yorum  - paylaş
loading...

Aramıza katıl ve gündemi yorumla.