0

AKP 14 Kişiyi Çıkardı

AKP 14 Kişiyi Çıkardı

AKP’de bazı isimlerin kurucular kurulunda olmadığı halde, “kurucu” olarak nitelendirilmesi üzerine liste güncellendi. 68 kişilik kuruldan 6 kişinin istifa ettiği, 4 kişinin ihraç edildiği ve 4 kişinin vefat ettiği belirtildi.

AKP 14 Kişiyi Çıkardı

Bazı isimlerin kurucular arasında yer almamasına rağmen kamuoyunda kurucu olarak adlandırılması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan listenin güncellenmesi için talimat vermişti. AKP’nin Kurucular Kurulu listesi güncellenerek milletvekillerine ve teşkilata gönderildi. Gönderilen 68 kişinin içerisinde vefat edenler, partiden ihraç edilenler ve istifa edenler ayrı ayrı belirtildi. Listeye göre AKP’nin kurucuları arasında yer alan 4 isim vefat etti. 6 İsim partiden istifa ederken 4 isim de ihraç edildi.

AKP 14 Kişiyi Çıkardı

Yeni Şafak’tan Fazlı Şahan’ın haberine göre; listenin güncel hali milletvekillerine ve parti teşkilatlarına gönderildi.

AKP’nin resmi internet sitesinde de Kurucular Kurulu'nun güncel hali yer aldı. Kurul içerisinde daha önceden yer alan ama daha sonra istifa eden veya partiden ihraç edilen isimler siteden kaldırıldı.

AKP 14 Kişiyi Çıkardı

Ali Babacan, İdris Naim Şahin, İsmail Tatlıoğlu, Mehmet Nail Berzek, Mehmet Yaşar Öztürk, Mustafa Öztürk’ün Kuruculardan istifa eden isimler olduğu belirtilirken, Yaşar Yakış, Mehmet Gazioğlu, Fatma Ünsal, Erdal Öner’in ise partiden ihraç edildiğinin altı çizildi.

AKP 14 Kişiyi Çıkardı

HAYATINI KAYBEDENLERE VEFA

Listede İbrahim Çağlar, Nur Doğan Topaloğlu, Nuray Oral ve Ziyaettin Yağcı’nın da hayatlarını kaybettikleri belirtildi. Hayatını kaybedenlerin isimleri AKP’nin sitesinde bulunan listede de yer aldı. 2009 yılında Kurucular Kurulu üyeliğinden ihraç edilen Erdal Öner AKP'den aday olarak 2004 yılında Kepez Belediye Başkanlığına seçildi. Öner, bir sonraki seçimde AKP'den aday gösterilmeyince CHP'den aday oldu ancak seçimleri kazanamadı. Fatma Ünsal, Mehmet Gazioğlu ve Yaşar Yakış'ın da parti politikalarıyla ters düşmekten dolayı ihraç edildiği belirtildi.

KENDİ KURDUĞU PARTİSİNDEN DE İSTİFA ETTİ

İstifa edenlerden İdris Naim Şahin ise MİLAD Partisini kurmak için AKP'den istifa etti. Ancak Şahin kendi kurduğu partiden de belli bir süre sonra istifa etti.

  Gündem-Haber   -   Güncel
0 0
0 yorum  - paylaş
loading...

Aramıza katıl ve gündemi yorumla.